Thread Closed 
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
12-19-2006, 05:29 PM
Post: #1991
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Τι να πω ρε Βαγγέλη; Sad Να το έιχα πάρει, να κελαηδήσω. Αλλά δεν έπαιζε να δώσω τέτοια λεφτά.

Εν πάσει περιπτώσει, πρόκειται για ανθρακί 3-πορτο (σαν το παλιό μουWink, του 86. Είναι ΕΝΤΕΛΩΣ μαμά, έχει κάνει 357.000 χλμ και στα 220.000 άλλαξε μηχανή (ολόκληρη καινούργια, όχι ανακατασκευήWink. Εξωτερικά είναι φοβερή διότι είναι βαμμένη πριν 3-4 χρόνια και δείχνει τέλεια. Επίσης είναι ατρακάριστη και δεν την οδήγησε ποτέ καυλωμένος οδηός. Πιο μέσα έχει κάποια θεματάκια τα οποία σε γενικές γραμμές είναι:
1. Θέλει δίσκο (θα τον άλλαζεWink
2. Θέλει λάστιχα (δεν θα τα άλλαζεWink
3. Θέλει σινεμπλόκ.
4. Θέλει ταπετσαρία (το ύφασμα στο κάθισμα του οδηγού είναι σχεδόν διάφανοWink.
5. Θέλει ανάρτηση (βάρκαWink
6. Θέλει τέτοιο, διότι ο επιλογέας είναι σαν κουτάλα στο καζάνι με τις φακές.
7. Θέλει (τουλάχιστονWink ευθυράμμιση γιατί το τιμόνι είναι απαράδεκτα βαρυ

Επίσης δεδομένου ότι θα το έφτιαχνα original και για καθημερινή χρήση και ταξιδάκια Αθήνα-Σπάρτη θέλει
1. Κεντρικό αεραγωγό (σπασμένη γρίλιαWink
2. Επισκευή aircondition (original μαμάWink
3. Πολλή προσωπική εργασία

Αυτά είναι τα ορατά ιατί π.χ. το διαφορικό δεν το τέσταρα και έχει κάνει 350+ χιλιάδες χλμ. Επιπλέον ο πωλητής είναι φίλος και δεν έπαιζε παζάρι.

Το πήγαμε στον μηχανικό του Ευριπίδη στο Ίλιον (ΘεοδωρίδηςWink, το είδε ένας βοηθός μηχανικού (ικανός φάνηκεWink και μου είπε ότι μου είχε πεί και ο φίλος (ατρακάριστο, πολλά χλμ, δίσκο, κλπWink.

Κατόπιν των παραπάνω και δεδομένου του ανοίγματος που κάνω αυτή την περίοδο (και του mini) αποφάσισα ότι δεν με παίρνει και πήγα πάσο.
Find all posts by this user
12-19-2006, 05:41 PM
Post: #1992
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
και καλα εκανες!!! Big Grin
Find all posts by this user
12-19-2006, 07:30 PM
Post: #1993
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Λοιπόν Λευτεράκη!

Η ευχή μου σχεδόν έπιασε! Παραλίγο να πάρεις ΑΕ! Εγώ σου ευχήθηκα να πάρεις μία ακόμα.

Βέβαια η περιγραφή μοιάζει με αυτή που είχα δημοσιεύσει σε φώτο εγώ και τα χαρακτηριστικά που ανέφερες. Ψάχνω τον ιδιοκτήτη και μου είπαν ότι κινείται μεταξύ Αθήνας και Πύργου και είναι ηλικιωμένος.

Δεν πιστεύω να είναι αυτή? Angry Γιατί θα αργήσω να φτάσω τα λεφτά (είμαι κάπου στη μέσηWink. Με βλέπω στη τράπεζα να παίρνω καταναλωτικό. Hurray!

Toyota Corolla KE30 + Toyota Corolla AE86
Find all posts by this user
12-19-2006, 08:17 PM
Post: #1994
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Αμα δεν έχεις λεφτά καλύτερα να παρεις μια έτοιμη σαν αυτή του Σαββα

danielvanderwoude Wrote:looks like the nmwisima joke saved you in the end
[Image: AEU86 AE86 - Greek discussion (general, ...ics, etc.)] http://www.jdmbits.com
Visit this user's website Find all posts by this user
12-19-2006, 10:55 PM
Post: #1995
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Διονύση αυτή είναι μόνιμα Αθήνα και δεν την έχει ηλικιωμένος, οπότε η ελπίδα ζει :wink:
Find all posts by this user
12-20-2006, 10:32 AM
Post: #1996
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Οντως Λευτέρη.

Εσύ είπες ότι είναι βαμμένη αυτή που λές αλλά αυτή που λέω εγώ είναι με το εργοστασιακό χρώμα αφού πάνω στο πορτ παγκάζ έχει ακόμα ένα μεταλλικό ταμπελάκι από την αντιπροσωπεία που είχε γίνει μάλλον η αγορά.

Toyota Corolla KE30 + Toyota Corolla AE86
Find all posts by this user
12-20-2006, 04:01 PM
Post: #1997
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Βλέπω Λευτέρη δεν έχεις θεραπευτεί ακόμα απο΄τον ιο Hachi παρόλη την αποτοξίνωση και χαίρομαι γι αυτό Smile

Πάντως αν με το καλό ξαναπάρεις ΑΕ86 θα πρέπει να κολλήσεις αυτοκολλητάκι στην πόρτα του οδηγού με την επιγραφή "Ελαιοτριβείον Eλευθεριου" στα ιαπωνικά γραμμένο, όπως το " Fujiwara tofu shop "
για να ανεβοκατεβαίνεις κομμάτια τη διαδρομή Αθήνα- Σπάρτη με το ανάλογο κύρος!!! Big Grin
Find all posts by this user
12-20-2006, 04:38 PM
Post: #1998
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Μάγκες σας ενημερώνω ότι οι Ηπειρώτες Κορολλάκηδες θα μαζευτούμε εκτός απροόπτου για καφέ στα Γιάννενα την ερχόμενη Κυριακή !!!
Όσοι πατριώτες ανεβείτε για Χριστούγεννα να το έχετε υπόψιν σας!!! :wink:

Έλα να ακούω συμμετοχές ......

AE86 FANATIC!!!
Find all posts by this user
12-20-2006, 06:26 PM
Post: #1999
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Καλή ιδέα Ts@n@k@s αλλά γιατί να μην διατηρήσει την ελληνικήν καθότιν το ελαιόλαδο είναι προϊόν ελληνικό. Hurray!

Toyota Corolla KE30 + Toyota Corolla AE86
Find all posts by this user
12-21-2006, 01:37 AM
Post: #2000
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Γεια σε ολους!! Wave Με λενε Θαναση και σας διαβαζω ενα χρονο περιπου, απο την πρωτη επισκεψη μου στο forum .Το αυτοκινητο που οδηγω ειναι της οικογενειας και ειναι μια corolla ke70 coupe με αξονα απο ae86.Εδω και ενα χρονο ομως ψαχνω για normal ae86 αλλα οι λιγοστες που εχω βρει δεν πωλουνται,μηπως θα μπορουσατε vα με βοηθησετε?

ALWAYS SIDEWAYS!!!!!
Find all posts by this user
Thread Closed 


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  General and Offtopic discussion (Greek) #2 nmwisima 569 414,460 12-31-2019 06:49 PM
Last Post: Roku_trueno
  PROJECT : ITBize it !!! GREEK VERSION ... alimonos 112 95,338 01-09-2014 08:21 PM
Last Post: Bean
  New Greek Member: Drift Car Wash DRIFTCARWASH 22 29,451 05-08-2013 10:46 AM
Last Post: nmwisima
  Technical problems (Greek language) dikolotour 1,217 784,017 07-09-2012 10:12 AM
Last Post: Apsogos
  "When" by Euripides! *Greek* nmwisima 3 8,708 07-02-2012 12:04 PM
Last Post: Roku_trueno

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 18 Guest(s)

Contact Us | AEU86 | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication