Thread Closed 
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
12-09-2005, 12:49 PM
Post: #611
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Αγαπητέ μου Λευτέρη,
μετά από πρόσφατη επικοινωνία με το μηχανικό μου, έχω να σου πω, πως το αίτημά σου για κιβώτιο έχει διαβιβαστεί ανα τη χώρα, και μέχρι τις γιορτές αναμένονται κάποιες παραλαβές, χωρίς όμως να γνωρίζουμε τι περιέχει μέσα το κοντέινερ.
Σε κάθε περίπτωση θα ειδοποιηθούμε άμεσα...

[Image: AEU86 AE86 - Greek discussion (general, ...ics, etc.)]
http://www.ae86.gr
Visit this user's website Find all posts by this user
12-09-2005, 01:05 PM
Post: #612
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Είδες Ντοριτόβλακα...

Και να χαρείς, μη μου αρχίσεις πάλι με τις παρεξηγήσεις και τους θυμούς, επειδή σου μιλάω άσχημα, εποειθδή σου ρίχνω μια άσκοπη χριστοπαναγία που και που... Για αυτό είναι οι φίλοι...

danielvanderwoude Wrote:looks like the nmwisima joke saved you in the end
[Image: AEU86 AE86 - Greek discussion (general, ...ics, etc.)] http://www.jdmbits.com
Visit this user's website Find all posts by this user
12-09-2005, 01:11 PM
Post: #613
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Τι καλά παιδιά που έχω! Είμαι ο πιο τυχερός μοδεράτορας στα μπόρντ ανά την υφήλιο. (...που το έχω βάλει εκείνο το emoticon με τις μούτζες....)

Ευριπίδη, αν κάτσει αυτό που λές, θα σημαίνει την αλλαγή πορείας στη ζωή μου. Θα σημάνει το τέλος της γκαντεμιάς και το άνοιγμα ενός νέου, ευτυχέστερου κεφαλαίου, αφού το εν λόγω αυτοκίνητο είναι το μόνο πράγμα που ο καλός Θεούλης συνεχίζει να μου τρίβει στη μούρη. Αναμένω καρτερικά το άνοιγμα του εν λόγω κοντέινερ και ελπίζω για το καλύτερο. Το καλό είναι ότι πλέον δεν βιάζομαι (αφού ούτως η άλλως δεν το οδηγάωWink.

Namigamisima (copyright by Euri, 2005), όπως προείπα, μπορείς να βγάλεις όλη σου την κακία, που έχει δημιουργηθεί από την απύθμενη ζήλεια σου για τις υπέροχες ΖΑΝΤΕΣ μου και το εύστροφο ατμοσφαιρικό μοτέρ μου, ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΠΤΩΣΗ, καθότι είμαι ερωτευμένος και ως εκ τούτου μονίμως καλοδιάθετος. Να έχεις όμως υπόψη σου ότι αυτή μου η διάθεση μπορεί να αλλάξει απροειδοποίητα, στην οποία περίπτωση "αι συνέπειαι θα είναι δριμύτατες και η κατάστασις έκρυθμος και απρόβλεπτος" (copyright by Papadopoulos, 1970, reproduced by "the moder dictatorship"). Όσο για τα αυτοκόλλητα και το περιοδικό ΜΕ το DVD (μην νομίζεις ότι το ξέχασα παλιοκουφάλαWink, θα έρθω σύντομα (μπορεί και εντός της εβδομάδαςWink.
Find all posts by this user
12-09-2005, 01:20 PM
Post: #614
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Ποιάς βδομάδας? Σήμερα θα είμαι εδώ, από Δευτέρα Σέρρες... Αντε γειά βαζελάκι...

"Η Ελλάς εβρίσκετο εις το χείλος του κρημνού. Εμείς κάναμε ένα βήμα εμπρός", ταδε έφη Γ. Παπαδόπουλος μετά το πραξικόπημα. Τι μαλάκας θεέ μου Big Grin Big Grin Big Grin

danielvanderwoude Wrote:looks like the nmwisima joke saved you in the end
[Image: AEU86 AE86 - Greek discussion (general, ...ics, etc.)] http://www.jdmbits.com
Visit this user's website Find all posts by this user
12-09-2005, 01:24 PM
Post: #615
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Θα είσαι όλη τη βδομάδα Σέρρες? Θα οδηγήσεις κανένα αυτοκίνητο ή πάλι τα συγκρίτικά Modus-Aygo-1007 σου δώσανε?

Γειά πες και μια expert γνώμη: Forester 2.0X ή RAV4? Budget 30.000, χρήση κυρίως ταξίδια Εθνική, χωματόδρομοι (κάποιοι σε κακή κατάστασηWink και ενίοτε ρυμούλκηση.

Είμαι 99% στο Forester.
Find all posts by this user
12-09-2005, 02:01 PM
Post: #616
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Ποιο ραβ, το σημερινό ή αυτό που θα έρθει από την αρχή του χρόνου?3θυρο ή 5θυρο?

Αυτοκίνητα που πρέπει να σκεφτείς:
Ραβ σημερινό-πολύ καλή τιμή.
Φορεστερ-πολύ καλη τετρακίνηση-160 άλογα- κοντά
βιταρα νέο

Εθνική σίγουρα Ραβ. Επιδόσεις σίγουρα ραβ.

Αλλά η φορεστερούμπα έχει φοβερή τετρακίνηση και επιπλέον έχει και κοντές σχέσεις. Με το νέο μοτέρ των 160 ίππων δεν σέρνεται όπως το παλιό. Αλλά είναι λίγο ακριβό.

Δε μου λες; Γιατί δεν βρίσκεται ένα Γκραντ Βιταρα το προηγούμενο μοντέλο να πάρεισ και κοντά και τετρακίνηση καλή και χώρους και δεν χαλάει και 2,5λιτρο V6 κινητήρα (και πισωκίνητο!!!!!!)?

danielvanderwoude Wrote:looks like the nmwisima joke saved you in the end
[Image: AEU86 AE86 - Greek discussion (general, ...ics, etc.)] http://www.jdmbits.com
Visit this user's website Find all posts by this user
12-11-2005, 12:04 AM
Post: #617
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
εγώ θα σου πρότεινα το KIA SPORTAGE!!!
Εγώ το "ταλαιπωρώ" εδώ κι ένα χρόνο και δεν έπαθε τίποτε ακόμα!(εκτός από 2 στραβωμένους εμπρος δίσκους μετά από κυνηγητό στην Κατάρα με ένα Α3 1,8Τ... :wink: οι οποίοι βέβαια αλλαχτήκαν ως εγγύηση...)
Και το τσάμπα σέρβις όσο ζεις που το βάζεις? Μόνο τακάκια θα πληρώνεις :wink:

AE86 FANATIC!!!
Find all posts by this user
12-11-2005, 03:59 PM
Post: #618
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Ναι και τις μικρές δυνατότητες εκτός και τους προβληματικούς συμπλέκτες που τους βάζεις?
Βεβαια είναι καλό αυτοκινητάκι συνολικά, όπως και το Hyundai...

Στη Ford αν προλαβαίνουμε κανά Maverick θα σου κάνω έκπτωση΄. Πάρε με τηλέφωνο...

danielvanderwoude Wrote:looks like the nmwisima joke saved you in the end
[Image: AEU86 AE86 - Greek discussion (general, ...ics, etc.)] http://www.jdmbits.com
Visit this user's website Find all posts by this user
12-11-2005, 10:27 PM
Post: #619
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
ρε κολλημένε γιατί έχει το ΡΑΒ αυξημένες δυνατότητες εκτός?
Το μόνο αυξημένο δυσανάλογα με το τι προσφέρει στο ΡΑΒ είναι η τιμή του και η κατανάλωσή του( που νομίζω ότι παίρνει το πρωτάθλημα...)
προβλημα στους συμπλέκτες δεν διεπίστωσα ακόμα εγώ!
Μάβερικ οδήγησα επίσης και δεν με έπεισε ποτέ ότι πήρε την σωστή ταχύτητα το σασμάν και για την ευρωπαική ποιότητα κατασκευής... :wink:

AE86 FANATIC!!!
Find all posts by this user
12-12-2005, 12:55 AM
Post: #620
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
To rab εχει περιπου ιδιεσ δυνατοτητες με το σπορτατζ αλλα ειναι πολυ καλυτερο εντός δρόμου. Πολυ πολύ πιο γρηγορο. Και εχει και 6 χρονια εγγυηση.
Το μαβερικ έχει μέτρια ποιοτητα μέσα φυσικά. Αλλά είναι καλό overall και έχει 2.300 κυβικα και ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ!!!!!!!!!!!!!

Συνολικά από τα πολύ καλά είναι και το Χτρειλ.

Όπως βλέπεις δεν είμαι και πολύ κολλημένος...

danielvanderwoude Wrote:looks like the nmwisima joke saved you in the end
[Image: AEU86 AE86 - Greek discussion (general, ...ics, etc.)] http://www.jdmbits.com
Visit this user's website Find all posts by this user
Thread Closed 


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  General and Offtopic discussion (Greek) #2 nmwisima 569 414,460 12-31-2019 06:49 PM
Last Post: Roku_trueno
  PROJECT : ITBize it !!! GREEK VERSION ... alimonos 112 95,338 01-09-2014 08:21 PM
Last Post: Bean
  New Greek Member: Drift Car Wash DRIFTCARWASH 22 29,451 05-08-2013 10:46 AM
Last Post: nmwisima
  Technical problems (Greek language) dikolotour 1,217 784,019 07-09-2012 10:12 AM
Last Post: Apsogos
  "When" by Euripides! *Greek* nmwisima 3 8,708 07-02-2012 12:04 PM
Last Post: Roku_trueno

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 17 Guest(s)

Contact Us | AEU86 | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication