Thread Closed 
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
01-20-2006, 12:51 AM
Post: #791
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ OI SHORT-SHIFTOMENOI ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!
(μπορεί βέβαια να συμβαίνει μόνο στο δικό μουWink
το τρίξιμο που έκανε ήταν από το κουμπάκι του χειρόφρενου!!! Banging head
Για κάντε μια δοκιμή και σεις και πέιτε μου. Εμένα μόλις το κρατάω δεν τρίζει πλέον...(θα γλυτώσει και το ταμπλό και οι κονσόλες τελικά! Smile )

AE86 FANATIC!!!
Find all posts by this user
01-20-2006, 02:22 AM
Post: #792
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Aχιλλέα εμένα γενικά δεν μου κατεβάζει 2α. Οτι στροφές κ να έχω. Ούτε μύτη τακούνι βοηθάει ούτε τίποτα. Μάλλον είναι σακατεμένο το συγχρονιζέ της 2ας αποτι μου έχουν πει και κάνα δυο μηχανικοί.

Επισκευάζεται θα μου πεις, αλλά με έχει πιάσει μια φοβία απο τότε που εμαθα για τον Λευτέρη κ μετά.

Και κάνεις λάθος οτι κανένα δεν κατεβάζει απο 3η σε 2α. Του Νικου (rose) κατεβάζει μια χαρά.

Το daihatsu το κιβώτιο γιατί δεν μπαίνει? ο kristian εγραφε ότι είναι το ίδιο. Τι διαφορές έχουν?
Find all posts by this user
01-20-2006, 06:57 AM
Post: #793
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
nmwisima Wrote:Νίκο, κανένα δεν κατεβάζει από 3η σε 2α.
Τι λε ρε συντάκτη!!! Νομίζεις!!! Cool Cool Cool Tongue Tongue Tongue

[Image: AEU86 AE86 - Greek discussion (general, ...ics, etc.)]
http://www.ae86.gr
Visit this user's website Find all posts by this user
01-20-2006, 09:28 AM
Post: #794
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
ts@n@k@s Wrote:Το daihatsu το κιβώτιο γιατί δεν μπαίνει? ο kristian εγραφε ότι είναι το ίδιο. Τι διαφορές έχουν?

γιατι αν εμπαινε θα το εδινα στον λευτερη καιρο τωρα.....
μπαινει σε κινητηρες 2κ-3κ-4κ-5κ-7κ σε λιγο θα κακαριζω γιαπωνεζικα
δηλαδη κινητηρες απο σταρλετ 79-84 η κορολλα μεχρι 82 η διαφορα παρομοια κιτριναμαξα...

λευτερη παιρνω τον ηλια ΤΩΡΑ τον στολιζω, και μαθαινω για το κιβωτιο,
αν θες παρε αργοτερα να σου πω τι ειναι...
Find all posts by this user
01-20-2006, 09:44 AM
Post: #795
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
λευτουρηηηη που εισαι;;;;
το κιβωτιο ειναι λεει οκ, και αν δεν σου αρεσει, περνεις το καπελακι σου και φευγεις
ολα καλα λοιπον
τι θα χασεις μια βολτα στο κοπωπι....
αληθεια ξερεις πως θα πας;
Find all posts by this user
01-20-2006, 10:26 AM
Post: #796
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Να σου πω την αλήθεια...όχι. Θα πάω από Αττική Οδό, θα βγω για Κορωπί και μετά τον παίρνω τηλ. και τον πρήζω μέχρι να τον βρώ. Πόση ώρα λές να φάω για τα βάλε-βγάλε των σαζμάν?

Μερσί. Ζε σουί τρέ ομπλιγκέ μεσιέ Βανγκελίς.

Ρε λέτε να μου βγεί καλό και να αρχίσω να το οδηγάω κιόλας το αμαξάκι; Yummie!

Καλή φάσ'.

Αχιλλέα, κάνε παιχνίδι και ενημέρωσε το συντομότερο γιατί έχουμε ανοιχτεί στον ZaX.
Find all posts by this user
01-23-2006, 01:02 PM
Post: #797
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Το σαζμάν τοποθετήθηκε το Σάββατο. Το πήγα βόλτα, μe τον Ηλία (τον μηχανικόWink συνοδηγό και έχω να πω τα εξής: Δεν ακούγεται το παραμικρό στο ρελαντί. Όλες οι σχέσεις μπαίνουν γλυκά, χωρίς κοπανήματα και περίεργους θορύβους. Τα κατεβάσματα επίσης. Η δευτέρα χρειάστηκε διπλοσυμπλεκτάρισμα μια φορά που δεν συγχρόνισα με το γκάζι.

Το ερχόμενο Σάββατο θα πάω πάλι (με καλή μπαταρία αυτή τη φορά - δε φαντάζεστε τι τράβηξαWink για να αλλαχτούν οι βαλβολίνες και να μπορώ να το πάρω μια βόλτα προς Μέγαρα.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα σωστό πατεντιάρη μάστορα, για να μου βάλει το μπακετάκι που έχω; Νίκο (rose), μήπως μπορείς να ρωτήσεις εκείνον τον φίλο με το coupe το 20V που τα είχε βάλει;
Find all posts by this user
01-23-2006, 01:45 PM
Post: #798
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Thumbs up! ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΑΣ!!!
Άντε και καλές "βόλτες" Λευτέρη!!!

AE86 FANATIC!!!
Find all posts by this user
01-23-2006, 04:06 PM
Post: #799
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
ΩΡΑΙΟΟΟΟΣ!! Επιτέλους φίλε τα κατάφερες. Αντε καλές βόλτες κ απο εμένα.

Ο Πέτρος στο 20V είχε χρησιμοποιήσει τις μαμα βάσεις. Δεν είμαι σίγουρος αν πήγε σε μάστορα. Παίζει να τα έβαλε κ μόνος του τα μπάκετ. Και τα δικά του έχουν βγεί λίγο ψηλότερα απο τα εργοστασιακά.
Find all posts by this user
01-23-2006, 05:41 PM
Post: #800
Greek discussion (general, news, mechanics, etc.)
Ρε Λευτέρη προσπάθησα να καταλάβω την αιτία που έσπασε το προηγούμενο σασμαν στο restoration topic αλλά δυσκολεύομαι,για κάνε ένα explain....

ΣΥΜΒΟΥΛΗ: Αν το bucketaki που έχεις είναι τύπου WRC tuning, TypeR ή Αχιλλέας accessories (no name) ή επώνυμο με μεγάλο πάχος στη βάση (εκεί που κάθεσαιWink μην μπείς καν στη διαδικασία να το βάλεις!!!

Είσαι που είσαι ψηλέας αν σου βγεί και το κάθισμα ψηλά αντιλαμβάνεσαι ότι θα έχεις πρόβλημα.
Find all posts by this user
Thread Closed 


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  General and Offtopic discussion (Greek) #2 nmwisima 569 414,423 12-31-2019 06:49 PM
Last Post: Roku_trueno
  PROJECT : ITBize it !!! GREEK VERSION ... alimonos 112 95,337 01-09-2014 08:21 PM
Last Post: Bean
  New Greek Member: Drift Car Wash DRIFTCARWASH 22 29,450 05-08-2013 10:46 AM
Last Post: nmwisima
  Technical problems (Greek language) dikolotour 1,217 783,985 07-09-2012 10:12 AM
Last Post: Apsogos
  "When" by Euripides! *Greek* nmwisima 3 8,708 07-02-2012 12:04 PM
Last Post: Roku_trueno

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 25 Guest(s)

Contact Us | AEU86 | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication